33 Dat ging zoo een paar dagen goed, maar op een mooien dag kreeg vader, zooals Ipj zeide: ,,dat grapje in 't vizier." Vader scheen 's middags iets heel ernstigs met Marietje bepraat te hebben, want ze kwam huilende aan 't eten en 's avonds kwam ze in 't geheel niet. Den volgenden dag was ze altijd door in den winkel, en dat was wel noodig ook, want het bezoek van SMNiicolaas was al nabij. Je moet niet denken dat ik toen aan SLNicolaas geloofde, wezenlijk niet. Het vorige jaar nog wèl half en half, maar ik was toen al 10 jaar oud, en dus veel te ver standig om aan zulke dingen te gelooven. Achteraf moet ik bekennen dat ik toch ook nog wel hang hen geweest voor dezen SLNicolaas, maar dat zul je wel hooren. Een paar avonden later was vader achter op zolder aan het uitpakken van aangekomen goederen, en moeder met juffrouw Geel naar 't vriendinnen- kransje, dat dien avond bij juffrouw Jansen was, (dat was de vrouw van dienzelfden Jansen, die zulke heerlijke rozijnen en vijgen verkocht). Ik zat be neden een thema uit het 2deVander Hoeven te maken, en daar roept vader mij en zegt dat ik hij Winsman wat touw en een paar paknaalden moet halen. Dat was een heerlijk buitenkansje, want in de Hoogstraat, waar Winsman woonde, was dat heerlijke glijbaantje, of zooals wij zeiden,,slibberbaantje." De jongens van de armenschool waren begonnen dat aan te leggen, maar toen drie juffrouwen een verhond hadden gesloten om tweemaal per dag den kachelbak er op leeg te storten, hadden zij het als onbruikbaar voor exploitatie opgegeven. Wij konden echter, 3*

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 165