36 Hendrik werd in den winkel gezet, maar voort durend werd eene levendige warme-pons- en boter letter-gemeenschap onderhouden tusschen hem en de huiskamer, die vooral door Marietje ijverig werd bezorgd; ze was dien avond vroolijker dan anders, waarschijnlijk omdat ze 's middags onzen overbuur man bij ons aan huis had gezien, waaróm had ik toen nog niet begrepen. En nu zal ik je eens ver tellen, wat er dien avond bij ons gebeurde. 's Avonds om half acht wordt er gebeld, en daar komt wezenlijk SMNficolaas binnen met een langen witten baard, een mooien tabbaard en een bisschops mijter. Mijn klein zusje kroop weg achter moeder, en ik stond ook op, en deed een paar passen achter uit, ofschoon ik nog 's middags verklaard had niet aan S^Nicolaas te gelooven en niet bang voor dien heiligen man te zijn. Ik herinner mij nog dat wij dien avond allerlei lekkernij en speelgoed kregen met de noodige aanmoediging en misschien eene enkele berisping van den grooten kindervriend. En toen SMNficolaas weer wilde vertrekken, zei vader: Maar brave SMNficolaas, krijgt nicht Marietje niets van u?" De goede heilige man dacht even na, en zei toen alsof hij een plotselingen inval kreegJawel, ze moet een vrijer hebben.",,Och," zei vader, en ik begreep al niet hoe hij zoo familiaar tegen SMNficolaas durfde zijn;stuur er dan straks een.",,Dat zal ik doen," antwoorde hij, goeden avond vrienden." Goeden avond," zei vader, en wacht, ik zal je even uitlaten." Maar ze kunnen nog niet aan de winkeldeur zijn geweest, of daar komt vader weer binnen met

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 168