37 mijnheer Volhoop, die erg verlegen is en blijkbaar niet begrijpt wat vader van hem hebben wil. Oom strompelt echter op hem toe, neemt hem bij den arm en brengt hem naar Marietje, die aan haar boezelaar plukt en trekt, alsof het aan stukken moet. ,,Nu Marietje," zegt oom, ,,daar is je Sinterklaascadeau; ben je daarmee tevreden?"Marietje valt tegelijk snikkend en lachend eerst oom en daarna onzen overbuurman in de armendeze drukt geroerd de hand van oom, en vader geeft Marietje een zoen, en zij geeft moeder en daarna mij een zoen, en Hendrik komt binnengeloopen omdat hij in zoo lang geen glas pons heeft gehad, en nu krijgt hij een groot glas, en zus knabbelt juichend aan haar suikergoed, en allen zijn vroolijk en tevreden Later hoorde ik dat oom een paar dagen vóór Sl~Nicolaas gevraagd had of mijnheer Volhoop eens bij hem wilde komen, om hem voor zijne hulp te bedanken, en dat vader en oom hem toen meteen hadden gevraagd voor S^Nicolaas te spelen, om voor ons de illusie meer volkomen te maken. Verder had oom heel goede berichten gekregen van mijnheer Volhoop's vorigen patroon, die toevallig een van ooms beste vrienden was en met hem in dezelfde stad woonde, waar dan ook Marietje en onze buur man van hierover-boven hadden kennisgemaakt en elkaar lief gekregen. Nu begreep ik toen wel niet, wat mijnheer Volhoop toch wel zoo bijzonder aardigs aan Marietje vond, want ik hield in 't eerst niet van haar, omdat ze mij altijd als een klein kind behandelde, en ik kon veel verdragen, maar dat nietmaar later heb ik leeren inzien, dat hij heel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 169