48 klassen eener Realschule. Naar aanleiding van de verslagen, die de leeraren 3 maal 's jaars omtrent de vorderingen hunner leerlingen uitbrengen, worden de cadets in eene hoogere klasse bevorderd of moeten zij een tweede maal denzelfden cursus volgen; hoe wel volgens de bestaande bepalingen zulk een achter blijver verwijderd moest worden. Voldoen zij ten tweede male niet aan de gestelde eischen, dan wordt het zooeven vermelde vonnis over hen uitgesproken. Aan het hoofd van elke inrichting staat een hoofd officier, die in zijn werkkring gesteund wordt door 2 kapiteins, die de beide 125 man sterke compagniën, waarin de cadets verdeeld worden, commandeeren. Deze laatsten worden op hunne beurt in het com mando bijgestaan door 2 of 3 luitenants en 2 geeste lijke leeraren, die evenals de kapiteins in de gebou wen der inrichting gehuisvest zijn en een gestadig toezicht over de jongelieden uitoefenen. De huishou delijke regeling, de straffen en de andere bepalingen komen geheel overeen met die welke op de ,,Haupt- anstalt" te Lichterfelde van toepassing zijn. Daar deze onze academie meer nabij komt willen we van de lagere scholen afstappen en uitvoeriger de hoogere cadettenschool behandelen. Het meerendeel der daar aanwezige cadets bestaat uit lien, die op hun 15e of 16e jaar de lagere cadetten scholen verlaten hebben, terwijl er zich ook enkelen bevinden, die na door een examen hunne bekwaam heden getoond te hebben, onmiddellijk in de klasse secunda geplaatst worden. Aan het hoofd der school staat een kolonel, bijge staan door een 80-tal officieren en burgerleeraren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 180