49 welke laatsten hunne definitieve aanstelling eerst ont vangen wanneer zij vooraf hij wijze van proeftijd eene vastgestelde termijn aan de school hebben onder richt gegeven. De cadets worden verdeeld in 2 batal jons van 4 compagniën, welke ieder 110 man sterk zijn en door een kapitein en 3 luitenants worden gecommandeerd, terwijl bovendien aan het hoofd van elk bataljon een majoor of luitenant-kolonel staat. De luitenants zijn verplicht, ieder gedurende twee uren 's weeks, hunne diensten te verleenen tot het onderwijs in de theoretische vakken, het schermen en de gymnastiek. De school bestaat uit de klassen Secunda en Prima, die echter weer onderverdeeld worden in Ober- en Unter-Secunda, en Ober- en Unter-Prima. Bovendien bestaat elke klasse weer uit zóóveel parallelklassen, dat 25 a 30 cadets, zooveel mogelijk van gelijken aan leg, in eene vereenigd zijn. De cadets moeten gedu rende de voordracht van den leeraar aanteekeningen maken en die in den daartoe bestemden tijd uitwer ken. In den regel houden de leeraren zich het eerste kwartieruurs bezig met ondervragen over het behan delde in de voorgaande les, terwijl eensin de 14 dagen het geheele uur aan mondelinge repetitie gewijd wordt. Buiten de les moeten de cadets schriftelijk werk maken om het geleerde in practijk te brengen. De leeraren richten hunnen cursus zoodanig in dat zij ongeveer een maand voor het einde van het studie jaar hunne taak volbracht hebben. Gedurende die maand mogen de cadets den leeraar ondervragen over alle punten, die hun onduidelijk gebleven zijn. 4*

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 181