50 Evenals op de lagere scholen brengen de leeraren driemaal 's jaars een verslag uit over de vorderin gen, de kennis, de vlijt en den aanleg der cadets. Deze verslagen dienen tot maatstaf hij de bevordering in eene hoogere klasse. Van overgangs-examens is hier dus geen sprake. Te Lichterfelde wordt de dag aldus verdeeld 51/* uur reveille, 663/4 vrije studie, 63h7 ontbijt, bestaande in brood en boter, van 712 wordt les gegeven. Tusschen elke 2 opvolgende lesuren hebben de cadets 5 minuten vrij. Van 10lOffi uur gebruiken zij een tweede ontbijt, eveneens uit brood en boter bestaande. Om 12 uur wordt appel gehouden en worden de orders voorgelezen door een der luitenants. Daarna zijn de cadets vrij tot 3 uur, waarna het middagmaal gehouden wordt, dat in de week uit soep, vleesch en groenten, des zondags bovendien uit eene of andere toespijs bestaat, doch waarbij geen bier of wijn verstrekt wordt. Een officier moet steeds hierbij tegenwoordig zijn. Van 3 tot 8 ure worden de cadets in het exerceeren, de gymnastiek, het schermen en het dansen geoefend, in dier voege, dat ieder cadet 2 uur per week gym- nastiseerten schermt en 1 a 2 uur per week exerceert. Om 8 uur wordt het avondeten gebruikt waarna het den cadetten des zomers vergund is zich in den cadettentuin te begeven en hun des winters gelegen heid wordt verschaft zich op andere wijzen te ver maken. Om tien uur moet ieder zich ter ruste be geven, terwijl het evenwel toegestaan blijft, reeds om half 10 naar de slaapkamers te gaan.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 182