59 1. Bij het schijfschieten heeft een man door eigen onvoorzichtigheid het leven verloren. De officier, die met de leiding der oefening belast was, moet daarover een rapport indienen. 2. Welke zijn de voordeelen van algemeenen dienst plicht, en hoedanig is dit stelsel in Pruisen in gericht De Portépée-Fahnriche, die het examen met goed gevolg afleggen, worden weder bij hun regiment teruggeplaatst en kunnen, zoodra er eene vacature ontstaat, tot de benoeming voor 2den luitenant worden voorgedragen. Zij moeten daartoe echter eerst zijn waardig gekeurd door de officieren van het regiment. De cadetten van alle wapens hebben tot nu toe hetzelfde onderwijs ontvangen. De aldus aangestelde tweede luitenants bij de artillerie en de genie ont vangen het tractement van 2den luitenant der infan terie, en dragen den naam van „ausserétats-maszige Seconde-Lieutenants." Na zich 1 of 2 jaar in de bij hun wapen gevorderde diensten bekwaamd te hebben, worden zij op ,,de vereenigde artillerie- en genie school" te Berlijn (voor Beieren te München) ge plaatst, waar zij hunne verdere theoretische opleiding ontvangen. De aangestelde luitenants der genie kunnen echter onmiddellijk na hunne benoeming aan deze school geplaatst worden. Na afloop van den cursus aan die inrichting, die 1 a 2 jaar duurt, moeten die luitenants een examen afleggen, en als dit met goed gevolg geschiedt, worden zij als 2de luitenants der artillerie en genie aangesteld. Bij de infanterie en de cavalerie worden van de officieren geen verdere examens gevorderd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 191