61 doen dan 6 maanden dienst als soldaat en „ünteroffi- zier" en kunnen dan op de ,,Kriegsschule" geplaatst worden. Dat de cadets die het Abituriënts-examen afgelegd hebben, ook vrijgesteld zijn van het Portépée-Fahn- richsexamen zal dus geen verwondering baren. De Fahnriclie uit Ober-Prima kunnen onmiddellijk tot eene plaatsing bij eene der ,,Kriegsschulen" in aanmerking komen. Als zij na afloop van den cursus aldaar op het officiers-examen het predicaat „goed" verkrijgen, ontvangen zij bij hunne bevordering tot 2den luitenant een patent, dat dagteekent van den dag, waarop zij bij het leger geplaatst werden. Nu is nog aan de cadettenschool eene inrichting- verbonden, die den naam Selecta draagt. In deze klasse worden 50 cadets geplaatst, die uitmunten in alles, en afkomstig zijn uit Ober-Secunda of Unter- Prima. Zij ontvangen hetzelfde onderwijs als op de „Kriegsschulen" gegeven wordt en hebben het voor recht na het afleggen van het officiers-examen onmid dellijk tot 2den luitenant te worden aangesteld, zonder werkelijken dienst in het leger te hebben verricht en zonder aan eene stemming onderworpen te zijn ge weest. Zij, die bij de artillerie of genie wenschen geplaatst te worden, moeten evenwel ook den cursus op de artillerie- en genieschool volgende artillerie na eerst 1 a 2 jaar bij het corps werkelijken dienst te hebben gedaan, de genie onmiddellijk. We zien dus dat de cadettenschool op drieërlei wijken officieren levert: 1°, het aanzienlijkste deel doorloopt de klassen Sexta, Quinta, Quanta, Unter- en Ober-Tertia en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 193