62 Unter- en Ober-Secunda, legt het Portépée-Fahn- richs-examen af, doet i a 2 .jaar werkelijken dienst, verkrijgt na een diensttijd van 6 maanden het patent van Portépée-Fahnrich, wordt op de ,,Kriegsschule'* geplaatst, doorloopt aldaar den cursus, legt het officiers-examen af en wordt bij ontstane vacature, na door eene stemming van de officieren van hun regi ment daartoe te zijn waardig gekeurd, tot 2den luite nant aangesteld. 2°, een ander gedeelte doorloopt nog de klasse Unter-Prima en wordt verder op dezelfde wijze officier. 3°, nog een ander gedeelte doorloopt bovendien Ober-Prima, legt het Abituriënts-examen af, wordt dadelijk als ,,wirklicher Portépée-Fahnrich" op eene Kriegsschule geplaatst en dan op dezelfde wijze officier als de voorgaanden. 4°, Een 50-tal uitstekende cadets uit Ober-Secunda en Unter-Prima, doorloopt de klasse Selecta en wordt onmiddellijk na het afleggen van het officiers-examen als zoodanig aangesteld. Ten slotte zij nog vermeld dat de uniform bestaat uit een donkerblauwen wapenrok met rooden kraag en dito opslagen op de mouwen. De kraag en de mouwen zijn bedekt met 2 geel zijden lissen voor de cadets op de Haupt-Anstalt, en met één voor de cadets op de Vor-Anstalten. De eerstgenoemden hebben eene rij van 8, de laatstgenoemden eene rij van 6 knoo- pen aan den sluitjas. De schouderbedekkingen zijn lapjes laken, die de kleur dragen van het legercorps waartoe elke cadettenschool behoort. Zoo hebben de cadets te Lichterfelde witte schouderbedekkingen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 194