7 2 u aan uwen eenigen waren vriend, thans door 't noodlot ver van u verwijderd; zij doen u denken aan dat meisje, dat geDoch, hoor! De liefe lijke zachte muziek krijgt eensklaps een geheel ander karakter. De akkoorden worden al krachtiger en krachtiger; de melodie wordt woest en wild; zij doet u denken aan krijgszang. Verdwenen is het kalme tooneel van zoo even, om door een geheel ander vervangen te worden. Schitterend prijkt de zon aan den hemel, waarvan de donkerblauwe kleur door geen enkel wolkje gebroken wordt. In de verte ontwaart ge trotsche bergen wier toppen zich in de lucht verliezen. Ginds ziet ge de eeuwenoude heilige waringin- boom en de statige palm; langs de oevers van 't riviertje, dat zich door de vlakte kronkelt, staan bloe men met de prachtigste kleuren. De natuur ver toont zich hier in haren schoonsten- dos. Wij bevonden ons in Indië, 't land van militairen roem en eer, 't land waar zoo vele onzer dappere kameraden voor 't vaderland het leven verloren, het land waar de koopman, beschermd door den soldaat, zijne schatten verzamelt. In deze valleien bewegen zich kleine infanterie- colonnes, welke van elke terreinplooi of van 't kleinste struikgewas gebruik maken, om gindschen benting, al vurende, zoo gedekt mogelijk te naderen. Een jong luitenant trekt door zijne flinke houding reeds dadelijk mijne aandacht. Met de grootste kalmte geeft hij zijne bevelen, en 't eerekruis, dat zijne borst versiert, getuigt van moed, beleid en trouw.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 204