9G ongelukken bij plaats; nu echter is bijna alles ver loren dat komt van die verkeerd geplaatste zuinig heid. Maak je nu maar spoedig voor de reis gereed we moeten er oogenblikkelijk heen en zien of er nog iets van de lading te redden is." Toen de telephoon opgehouden had te spreken, steeg Henri's ongerustheid, die gedurende de woor den van zijnen broeder al meer en meer was toe genomen, ten top. Binnen enkele minuten was hij reisvaardig; eenige wissels op Henkei en Comp. te Aderb in den borstzak gestoken, een ballonreisgids in een anderen zak, en onze koopman was gereed. Na eene sigaar die verdrijfster van alle leed en treurigheidte hebben opgestoken, verliet Henri de kamer van zijnen broeder. Spoedig zien wij de beide broeders den sierlijken wenteltrap afdalen. Beide bewaren zij het diepste stilzwijgen, ofschoon men elkaar veel te verwijten had. De doodsche stilte in het kolossale huis wordt alleen afgewisseld door het eentonig geluid hunner voetstappen. Maar gedane zaken nemen geen keer. Er moest gehandeld worden, en van het overschot der lading nog gered worden wat er te redden viel. Vóór de deur stonden de vurige rossen gereed om hunne meesters naar het groote ballon-station van Timbuktoe te brengen. Zwijgend en in zichzelf gekeerd stegen de reizigers op, en voort ging het langs den breed en asphaltweg naar Timbuktoe; binnen weinige minuten was het station bereikt. Na hunne paarden aan den hen ge volgden knecht overgegeven en kaartjes genomen te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 228