115 ze in den laatsten tijd wel iets meer aantrekkelijks of minder verwerpelijks voor mij liebben gekregen de reden waarom, is de oorzaak van mijn verzoek aan u om een oogenblik naar mij te luisteren. Telkens als ik die boekjes men herkent ze uit honderdenter hand neem of ze gedeeltelijk nalees, begin ik er iets meer in te zien dan een voorschrift voor verschillende exercitiënik zie daarin namelijk sommige artikels en paragrafen, in welke enkele toestanden van het cadettenleven zijn beschreven en daarop wilde ik u te dezer plaatse opmerkzaam maken. Verwacht evenwel geene beschrijving van het cadettenleven, die gij dikwijls ja misschien wei tot vervelens toeonder verschillende vormen en titels in den almanak reeds aangetroffen hebtook geene copie van een recrutenschool, die onzen stand aan de niet-militairen zeker niet van de aangenaamste zijde zou doen kennen, maar slechts eene zeer korte vergelijking tusschen enkele perioden van het een en eenige punten van het andere. Het eerste commando, dat in de recrutenschool genoemd wordt, is het hier boven geplaatsteGeeft acht.Het is ook het eerste, dat ieder nieuw aange komen cadet wel mag worden toegeroepen: Geeft acht, dat gij uwen nieuwen werkkring met lust en opgewektheid begint. Geeft acht, dat gij daarentegen uw hart niet tracht te bedekken door een mantel van vroolijkheid, als gij aan het ouderlijk huis terug denkt, dat gij daar juist verlaten hebt. Die mantel zou. toch versleten, ja, hier en daar zelfs doorzichtig zijn, en daardoor te zeer in strijd met uw nieuwe

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 247