120 tralies; zijne blikken gaan verder, en liij ontdekt grootere tralies en ijzeren stangen; ook daar gluurt hij nog doorheen, en een sneeuwveld strekt zich voor hem uit, waarover de maan hare heldere stralen laat gaan, misschien met het doel om hem in zijne koude eenzaamheid over maneschijn en rozengeur te laten peinzen; doch het eenige, waarmeê zijne reukzenuwen zich bezig kunnen houden, zijn de wollen dekens, waarmeê zich zoo menigeen reeds heeft moeten dekken. Doodsche stilte, zoo doodsch dat hij zelf ze niet durft afbreken door diep adem te halen, ofte zuchten over zijne groote zonden Had hij nu geen gelijk, dat hij zich zelf het commando ,,van front veranderen" influisterde. Hij draaide zich dus om, viel in slaap, en werd 's morgens wakker met het verblijdend denkbeeld, dat al het kwaad al weêrgeleden was; maar terwijl hij naar boven liep om zich aan te kleeden, vatte hij toch het stellige plan op, in het vervolg meer ,,acht te geven," en daardoor een tweede bezoek in de politiekamer te ontloopen. Zoo kwam dus ook dit weer op het „acht geven" neder; daar omheen draait, zooals ik reeds zeide, dan ook alles. Daarom (het is de beste raad, dien ik mij zeiven en mijne collega's geven kan): „Geeft acht" ieder jaar, iederen dag, ieder oogenblik; „geeft acht" op uwe studiën, op uw gedrag en zelfs in uwen uitspanningstijd, dan zullen zij, die met uwe militaire vorming belast zijn, vier jaren voor uwe opleiding voldoende vinden, en u zeker geen acht geven. Erre.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 252