128 Noot van de Redactie. Wellicht is een klein overzicht van de door Jan Maat bedoelde veranderingen voor den lezer niet onbelangrijk. Het „walletje" Oostzijde, kasteelgrachtblijft bestaan evenzoo de „Duiventoren" (laboratorium) en „Granaattoren". De „zwemkom" en „schietbaan" verdwijnen; de gracht aan de Westzijde wordt gevuld met de aarde van den naastbij zij nden wal, en het exercitie-bastion overgebracht in den Noord-Wes telijken hoek van het toekomstige terrein, ten Westen be grensd door de Mark, ten Noorden door de Singelgracht. De allée van het walletje wordt met eene allée van kastanje- en lindeboomen, achter langs het toekomstige exercitie-bastion der artillerie, verbonden met den Duiventoren, zoodat het gedeelte, dat langs de Mark leidt, van de exercitiebatterij tot den Duiventoren allengs oploopt, en er dus alle hoop en kans bestaat, dat het „koepeltje" op zijne plaats kan blijven. Alle wallen gaan derhalve nog niet weg. De nieuwe allée komt zelfs 0,50 M. hooger dan het nabijliggende terrein, en vormt dus ook reeds eene soort van wal. Eene groote ver betering zal het voor de bewoners van Kilacadmon zijn, dat zij hunne dagelijksclie wandelingenal is het in den eersten tijd ook niet onder den schaduwrijken lommer der tegen woordige hooge boomen verder zullen kunnen uitstrekken. Vreemd zal het hun daarbij wezen te bemerken, dat zij zich op een eiland bevinden, daar de Kasteelgracht met de Singel gracht en het Spanjaardsgat wordt verbonden, en dat hun eiland slechts op twee punten aan de Zuidzijde vereenigd is met het vasteland van Breda. De Redactie.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 260