Formatie van het leger. Volgens het koloniaal verslag van 1879 worden in Indië de noodige gegevens verzameld voor eene geheele herziening der normale formatie van het leger. In bedoeld verslag komt verder voor Omtrent de reorganisatie van het wapen der cavalerie zijn onlangs nadere voorstellen van de Indische regeering ontvangen, waarbij aan de vroeger aanbevolen inkrimping tot 2 Europeesche veld-escadrons van dat wapen wordt vastgehouden." Eene beslissing nopens dit voorstel wordt aange houden totdat de vermelde geheele herziening der legerformatie tot stand komt. De Indische regeering is aangeschreven om de cavalerie niet compleet te houden overeenkomstig de cijfers harer tegenwoor dige formatie, maar hare sterkte geleidelijk te doen dalen tot de voorgestelde formatiecijfers (13officieren en 386 minderen). De formatie van het Indische leger is gegrond op het K. B. van 2 Augustus 1853. Achtereenvolgens zijn hierin blijvende veranderingen gebracht. Een en ander wordt de normale formatie genoemd. Evenwel komt het nu en dan voor, dat die normale formatie tijdelijk met het oog op voorbijgaande omstandighedenwijziging behoeft. De afwijkingen van de normale formatie, uit dien hoofde tijdelijk gesanctionneerd, zijn oorzaak, dat deze laatste in den regel verschilt van de tijdelijk geldende formatie, de zoogenaamde: tegenwoordige formatie Hieronder volgen 1° normale formatie, 2° tegen woordige formatie, 3° de sterkte op 1 Januari 1879. LXXXVII

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1880 | | pagina 93