m, xcvir zaal volgdevoerde de opgewondenheid ten top!- Wat de verveling al niet doet Koningsverjaardag kwam, doch bracht ons ook dit jaar weder geen parade. Ditmaal was het echter gelukkig geen treurige omstandigheidmaar het slechte weder, dat de parade niet deed plaats hebben. Na het dinerdat dezen middag dien naam waarlijk wel verdiende, gingen we uit en het behoeft niet gezegd te worden, dat we den avond zoo genoe- gelijk mogelijk doorbrachten. Na Februari legde de wintervorst zijn scepter neêr, en naderden wij de lente met rassche schre den. De tijd, die nu kwam, was echt academisch, eentonigen werd alleen gebroken door het Paasch- verlof, dat weder eenige levendigheid in de fabriek bracht. In het laatst van Mei eindelijk was de studietijd van het 3de en 4de jaar ten einde; de commissie tot afnemen van het officiersexamen ver scheen weder op het gebouw en de examensdie tot half Juni zouden durenbegonnen. Den 12den Juni werd 's avonds op de amusement zaal aan de Commissie van Inspectie eene muziek- en zang-uitvoering aangeboden door de respectieve vereenigingen. Na afloop daarvan nam de voorzitter der Commissie, de Generaal-Majoor Netscher, het woord. Na zijn dank betuigd te hebben voor het aan de Commissie verschafte genot, sprak Zijn Hoog Ed. Gestr. tot ons allen eenige hartelijke, welge meende woorden. Hij wees er ons op wat eene aangename en nuttige ontspanning de muziek voor ons was en dat we in tijd van vrede met piano 7

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 105