als verleden jaar werd ook nu een plaatsvervangend kader uit het 2de jaar benoemddat op Woensdag en Zaturdag vergunning had om uit te gaan. Den 2Östen Juni begonnen de overgangs-examensdie tot aan het verloi duurden. Gelukkig 3de en 4de jaar, dat reeds vrij van alle zorgen was! De eerste dag in het Teteringsche kamp was waarlijk niet geschikt om ons een aangenamen indruk van dit kamp te doen krijgen. Het sombere regenachtige weder deed ons voor eene herhaling der Teteringsche kampdagen van verleden jaar vree- zen. Toen echter den volgenden dag de zon ons reeds noodzaakte de schaduwrijke plekjes op te zoekenwas die vrees spoedig vervlogen en terecht want na dien tijd hebben we in Teteringen weinig slechte dagen gehad. Onze werkzaamheden warenhoe nuttig ze ook mogen geweest zijn, vrij eentonig. Wij zullen het dan ook niet wagen er een uitgebreid verslag van op te disschen; genoeg zij gezegd dat van de infan terie pionnierenschijfschieten en velddienstvan de cavalerie rijdenvan de artillerie batterijbouw en van de genie mijnbouw en het uitvoeren van vernielingen de voornaamste bezigheden waren. Den 22sten Juni werd de uitslag der overgangs examens van het 3dc naar het 4de jaar bekend. Viel deze uitslag enkelen ook al tegenover het algemeen was hij bepaald zeer gunstig te noemen. Tevens werden zijdie zonder vakken in het 4de studiejaar waren overgegaan, te rekenen van af den lstenJuli tot Cadet-korporaal benoemd. XCIX

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 107