4 m nz) En zietnu had de onverbiddelijke wederom naar een onzer de armen uitgestrekt en wederom had hij een uit ons midden medegevoerd. O, wij gevoelden het diep wat die opengevallen plaats in onze gelederen beteekende, wij gevoelden het, wat het wilde zeggen een lid van ons Corps te verliezen door dien vijand die ook ons eens zal wegvoeren en die nu een kameraad reeds op zoo jeugdigen leeftijd uit het leven wegrukte. Arme vriendWij zullen u niet vergetenWij zullen niet vergeten, dat terwijl wij Cadetten waren, een makker ons vaarwel moest zeggenom daar' heen te vertrekken vanwaar men nimmer terugkeert. En zijdie gedurende hun verblijf aan de Aca demie, twee malen een kameraad voor eeuwig van hen moesten zien scheiden, zij zullen u in herinne ring houden naast hem, die u ruim een jaar geleden helaasmoest voorgaan Jammer was het voorzeker, dat zulk eene treurige tijding de reeks der gebeurtenissen in de maand September moest sluiten Met stilzwijgen gaan wij de eerste dagen van October voorbij tot aan den 8sten van dien maand, een dag, die ieder onzer in het geheugen moet blijven, omdat toen aan den gegageerden cavalerist van het N. O. I. leger F. van den Bosch, het eerbewijs werd uitgereikt, dat door elk militair steeds op den hoogsten prijs moet worden gesteldde ridderorde voor moed beleid en trouw, de Militaire Willemsorde. Ook ons Corps nam deel aan de paradeterwijl de uitreiking geschiedde door onzen Gouverneur.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 113