t M Gaarne zouden wij u de woorden bij deze gele genheid door Z, H. Ed. Gestr. gesprokenhier herhalen, indien wij er niet van overtuigd waren, dat ons geschreven woord, in het geheel niet bij machte is den diepen indruk weer te geven, die het gesprokene op de gemoederen der omstanders heeft gemaakt. Weder doen wij een sprongen ditmaal een nog grooteren dan de vorige, en verplaatsen ons naar het laatste gedeelte der maand Novemberslechts terloops even aanstippendedat ter gelegenheid van de Bredasche kermis aan de Cadetten eene bijzon dere vergunning tot uitgaan werd gegeven, evenals dit de twee voorgaande jaren het geval was geweest. De dag van 21 November mocht met recht een feestdag voor ons geheele corps genoemd worden. Toen toch was het een jaar geleden, dat de Ca- detten-Societeit werd ingewijd. Het bestuur der Sociëteit meende dien dag dan ook niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. De zaal werd feestelijk versierden de Gouverneurde Eerste-Officierde andere Officieren der Academie, de Burgerleeraren en de Officieren gedetacheerd aan de Applicatie- school en de ie Afdeeling krijgsschool, werden door het Bestuur geïnviteerd de muziekuitvoering welke op den middag van dien dag door de stafmuziek van het 6C Regiment Infanterie gegeven werd, te komen bijwonenen de Sociëteit met hunne tegen woordigheid te vereeren. 't Deed ons allen voor zeker genoegen te vernemen dat onze ingenomenheid met de Sociëteit nog steeds door het Bestuur der CVI

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 114