■ffê ook dat hare liefde alleszelfs den tijd zou trotsee- ren. Zij wilde en zou wachten, al was 'tnog zoo lang. De hoop op later had het arme meisje ge steund maar zij had vergeten dat in het hart van den eerlijken man ook nog eene andere stem zich doet hoorendan die der liefde en zelfzuchtzij had vergeten dat hijdie kracht en moed bezit steeds naar die stem der plicht luistert en haar raad opvolgt. En toen zij bemerkte dat ook Willem aan die roepstem gehoor gaf, toen had zij hem niet begre pen en had zij een oogenblik gedacht, dat hij haar bedrogen, laaghartig bedrogen had, dat hij had getracht hare liefde te winnen om haar daarna te verstooten. Was 't wonder, dat het beminnende meisje met hare heftige natuurdat naar niets anders dan naar de stem der liefde luisterdeniet dadelijk begrijpen kon, dat slechts de gedachte aan haar geluk hem zoo deed handelenwas 't wonder dat zij aan zelf zucht toeschreef, wat zelfopoffering was Zij wist geene andere uitlegging voor zijn gedrag, zij kende zijne drijfveeren niet, haar verstand nood zaakte haar om dit te geloovenen toch kwam haar hart tegen dit vermoeden op, en zeide haar, dat Willem niet zoo egoïst kon zijn, niet zoo laag hartig kon handelen. En toen zij hem op dien laatste.n avond had gesproken, toen zij uit zijne ge- heele houdinguit alles had bemerktdat hij haar werkelijk beminde, toen had zij die stem, die haar sprak van leugen en bedrog, met geweld tot zwijgen 24

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 142