1 5# 28 hij nu en dan eene zenuwachtige beweging op zijn stoel maakte, als wenschte hij op te staan. Reeds geruim en tijd had hij druk zitten praten want er viel wat te vertellen en te vragen. Hij vertelde hen van zijne goede vooruitzichten, die hen nog onbekend waren. Hoewel hij eerst een 4tal jaren iste Luitenant was, hadden zijne, op zijn leeftijd niet gewonekundigheden hem reeds een buitengewoon goeden naam doen verwervenwaar aan hij het dan ook te danken haddat een vriend zijns vaders op Willems verzoek geen oogenblik geaarzeld had hem aan te stellen tot ingenieur aan eene hem toebehoorende fabriek van stoommachines, welke betrekking was opengevallen en die op dat oogenblik reeds een grooten geldelijken vooruit gang medebrengend, Willems toekomst voor goed verzekerde. Hij had zijn verzoek om eervol ontslag uit den militairen dienst reeds ingediend en hoopte dit weldra te ontvangen om dan dadelijk zijne nieuwe betrek king te aanvaarden. Zooals ik zeide, zij hadden reeds geruimen tijd zitten pratenen Willems zenuwachtigheid scheen hoe langer hoe meer toe te nementotdat hij einde lijk op verlegen toon vroeg: „En tante, waar is de juffrouw toch, ik heb haar nog niet gezien?" Toen mevrouw van Olden, zonder zijne verlegenheid op te merkendaarop antwoorddedat zij was gaan wandelen en ondertusschen even bij een boer zou aangaan wiens vrouw ziek was, stond Willem op en met de opmerking dat het reeds donker begon -„„.„4;.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 146