m"m •as» 30 hadden. Was 't gebeurd naar aanleiding van Louise's woordendie de prachtige laantoen zoo fantastisch verlicht door enkele stralen der maan die zich tusschen de bladeren der boomen een doortocht zochten, een natuurtafereel had genoemdhet penseel van een schilder overwaardig, of wel doordat Willem het gesprek met eene bepaalde bedoeling daarop had weten te brengen Zij spraken er lang over en Willem vertelde van eene schilderijdie hij eens gezien had. 't Was het portret eener schoone jonge vrouw, dat hem bijzonder had getroffen, door de gelijkenis met het ideaal van vrouwelijke schoonheiddat hij zich in zijne gedachten geschapen had, en hij gaf er eene beschrijving van. Verstond zij hem misschien verkeerd, was het misschien hare eigenliefdeof vergiste zij zich soms Dit waren de vragen, die onwillekeurig bij Louise oprezen, toen zij die beschrijving hoorde, want en zij bloosde toen zij, het bemerkte hij .gaf eene beschrijving van haarzooals zij er uit moest zien, wanneer zij dezelfde kleeding droeg, als die adelijke dame; 'twas hare gestalte, haar gelaat, hare oogen, haar monden verlegen glimlachende vroeg zij „Et vous l'avez trouvé en réalité, votre idéal!" Hij stond stilvestigde dien doordringenden blik op haar, dien zij zoo goed kende en „Louise" zeide hij, en onwillekeurig beefde zij en sloeg de oogen neernu zij voor 't eerst haar naam en op zulk een toon, door hem hoorde uitspreken. „Louiseeen ideaal is onbereikbaar op deze aarde, maar wel kan men zoeken naar die persoon, welke

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 148