'm, i 45 voorwaarts. De Russen, èn door geschut èn door geweervuur verpletterd, zochten heil in een wanhopigen tegenaanval, die deze keer uitsluitend aan de Cavalerie werd toevertrouwd. Werkelijk dreigde een oogenblik gevaar, maar kalm en vast werd de onstuimige aan loop afgeweerd, en door de zwarte Huzaren van Ruesch achtervolgd, weken de Russen in allerijl terug. Tegelijk echter werd ook op de nog niet geheel ge ordende regimenten van den linker vleugel der Pruisen een hevige tegenaanval gedaan. Achttien bataljons van dezen vleugelhun ouden roem vergetend, weken lafhartig terug en vluchttenzonder schaamte voor het bijzijn des Koningsals door een panischen schrik bevangendaarbij de achterstaande troepen medeslepend. De toestand der voortrukkende Pruisen werd daardoor hachelijkwant hunne flank was door de ontstane opening geheel ontbloot. Weder was het Seidlitz, die hier redding bracht. Dadelijk zette hij zijne troepen in beweging ter wijl de aanval op de rechterzijde door de dappere regimenten zonder weifelen werd voortgezet. De Russenin een wig beklemd bij dit gelijktijdig aan grijpen, werden, ondanks den hevigen tegenstand, vernietigd en in de achtergelegen moerassen gedreven. Dit was de laatste maar zwaarste taak voor de Seidlitzer ruiterij geweest. Zij had de overwinning aan de Pruisische zijde gebracht groot echter waren de geleden verliezen. Deze aanval werd, uithoofde van de vermoeidheid der paardeD, in galop volbracht. De ren werd niet aangenomen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 163