I m,- M r zich voorgesteld had. Welke die loopbaan was, doet minder ter zake: Om uwentwille, waarde lezer, wordt hij geen cadet, daarover leest gij reeds genoeg in dit boekskeen laat hij dan voor mijn gemak geen student wordenwant ik zie werkelijk geen kans om met zulke latijnsche zinnen en spreekwijzen om te springenals studenten en oud-studenten mijns inziens, maar al te veel iemand, die geen latijn kent, naar het hoofd gooien. Frits moest dus ter wille van zijn volgend leven de stad uit. „Niet waar, Marie, dan krijg ik ook het uwe?'' zeide hij tegen zijne jonge vriendin, toen hij op eene avondwandeling na een dansles haar zijn portret gaf„dan kan ik 's ochtends, als ik opsta, 's avonds, als ik naar bed ga, en altijd, als de smart over het verlies van onze prettige wandelingenmij te veel plaagt, uwe vriendelijke oogen zien, en dan verbeeld ik me, dat gij in werkelijkheid voor mij staat." „Ik kan u verzekeren, dat ik u ook missen zal: in het vervolg zal ik natuurlijk altijd door die ver velende Bet en haar vrijer gehaald wordenen bovendien, hoe dikwijls hebt gij mij niet opgevroo- lijktals ik bedroefd was over de vele liefdedie ik, als wees, missen moest. Neen Frits, ik vind het niets prettig, dat ge weggaat." Zoo pratende, wandelden zij voort, omdat het nu voor het laatst wasgingen ze nog even een straatje om, en keuvelden over veel liefs, veel kin derlijk liefs; maar toch, het waren woorden van oprechte liefde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 179