I uit dat aan andere officieren de onderscheiding van bij de Garde te worden geplaatst ook te beurt kan vallen. In den regel toch zijn de artillerie- en genie officieren van de Michel-Artillerie en de Nicolaas- Ingenieur-school afkomstig. Ook is het aantal jaarlijks geleverde officieren, dat ongeveer 10 bedraagt, niet voldoende om in de bestaande behoefte te voorzien. V. Het Finsche Cadetten-corps dient om geboren Finnen tot officieren bij alle wapens op te leiden. In de eerste plaats komen voor de opneming in aanmerking: kinderen, geboren uit den Finschen landadel, kinderen van generaals, van stafofficieren, van bisschoppenvan proosten en van officieren die in het gevecht gebleven zijn of tengevolge van in den dienst des Keizers verkregen wonden door het daartoe bestemde comité ondersteund worden. De nog overgebleven open plaatsen worden aan gevuld door kinderen van officieren en ambtenaren. De leeftijd voor de opneming bepaald, is io—16 jaren. Een examen wordt vereischt om in de 5 laagste of de laagste der 3 hoogste klassen te wor den toegelaten. Het onderwijs in de 5 laagste klassen komt overeen met dat aan de Militaire Gymnasiën; dat in de 3 hoogste met dat aan de Militaire Scholen. Zijdie het eindexamen met goed gevolg afleggen worden in elk geval tot militair ambtenaai benoemd. Voor eene benoeming tot officier komen alleen zij in aanmerkingdie de Russische taal volkomen machtig zijn. VI. Het aanzienlijkste contingent aan het Rus- ,v sische officierscorps leveren de Jonker scholen. Deze

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 207