m 94 minstens 4 jaren effectief gediend hebben, na een zwaar examen tot de lessen toegelaten. De cursus duurt 273 jaar. Het laatste >/a jaar wordt aan het in praktijk brengen van het geleerde gewijd. Zij, die het eindexamen met goed gevolg afleggen, komen naar de bij dat examen behaalde rangorde, voor eene plaatsing bij den Generalen Staf in aanmerking. Aan deze Academie is nog de zoogenaamde Geodesische Af deelingverbonden. De officieren, die hier worden toegelaten, moeten minstens 2 jaren dienst gedaan hebben. De cursus duurt 4 jaren. Jaarlijks worden 10 plaatsen opengesteld. De laatste 2 jaren zijn bestemd voor practische oefeningen. II. De Michael-Artillerie- en de Nico laas-Ingenieur- Academiewel te onderscheiden van de Artillerie- en Ingenieur-Sc/iolen die denzelfden naam dragen dienen om aan jonge Artillerie- en Genie-officieren eene hoogere, hun wapen passende opleiding te geven. De officieren moeten 3 jaren gediend hebben en nog niet den rang van kapitein bekleeden, om toe gelaten te kunnen worden. Alleen zijdie de gelijknamige scholen hebben bezocht of een weten- schappelijken graad bezitten, kunnen met 2 jaren volstaan. Anders duurt de cursus "ongeveer 21/2 jaar. Na afloop van den cursus in het ie jaar worden de deelnemers naar aanleiding van het door hen afge legde overgangs-examenin 3 categoriën gesplitst. De officieren der eerste categorie gaan in de hoogste klassen overdien der tweede is het vergund nog maals de lessen van het ie jaar te volgen; die der derde categorie worden onveranderlijk bij de Ves-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 212