Goed! Het rose papier werd gekocht, want 't moest bepaald op rose papier, ik had gehoord dat groote menschen dat ook deden en de brief begonnen. Gij zult u nog wel herinneren wat een moeite het u als jongen van 12 jaar kostte een brief te schrijven en dan nog wel zóó een; boven dien moest ik dit nog wel 's nachts bijeen nacht lichtje doen, anders bemerkte men het. Nueen hal ven nacht bracht ik er dan ook op door, maar eindelijk gelukte het mij toch, iets tot stand te brengendat in de hoogste mate mijne goedkeuring wegdroeg. Den volgenden nacht werd de brief in het net overgeschreven en den daarop volgenden dag zou hij bezorgd worden. Maar daar zat hem nu juist het moeielijke van de zaak. Hoe moest die brief bezorgd worden? 't Liefst had ik hem haar zelf gegeven, maar dat durfde ik eigen lijk gezegd toch ook niet goed; hem aan de deur af te geven was mij ook wat te gewaagdzoo dat ik dan maar besloot hem in godsnaam over de post te sturenhoewel ik mij het gevaar daarvan niet ontveinsde, daar zoo licht iemand kon zien dat ik hem in de bus deed, vooral daar ik 's avonds als het donker wasniet meer mocht uitgaan. Ik be dacht echter iets om dit gevaar te ontloopen. Bij ons op school was het de gewoonte, dat hij, die over dag straf had verdiend's avonds terug moest komen om nog eenige uren op school te zitten. Ik maakte dat ik straf kreeg, en 's avonds was de brief bezorgd. Gij kunt u mijne onrust voorstellen gedurende de volgende dagen. I IO

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 228