door de zaal zweefde't was heerlijkzóó had ik nog nooit gedanst De dans duurde te kort, maar toch had hij mijn tong los gemaaktik heb gesproken en 't moet zeker nog al aardig geweest zijnwat ik zeide, want Jenny lachte zoo hartelijkdat ik er ook door werd aan gestoken en mede lachte. Jammer, dat die vreugd zoo kort was en een ander haar zoo spoedig voor den volgenden dans kwam vragen. Ik heb den geheelen avond niet meer gedanst. Willem vertelde mij laterdat ik in een hoek had gestaan en altijd maar naar de dansende paren had gekeken. Geen wonder, Jenny was altijd daar onder Neen, altijd niethet staat mij nog voor den geest, dat ik in dé pauze tusschen twee dansen bij haar stoel stond en met haar sprak. Die pauzen duurden ook al zoo kort! Nauwelijks stond ik daar een oogenblik of daar kwam er al weder een om haar voor den volgenden dans te vragen, maar tot mijne groote verwondering hoorde ik Jenny zeggen: „Dank u, ik heb dezen dans meten zij noemde mijn naam. Zij keek mij daarbij veelbe- teekenend aan en toen de andere weg waszeide zij „Gij zult het mij wel niet kwalijk nemenmaar ik wil liever dezen dans eens blijven zitten en wat praten; ik ben wat moê!" Ik meen dat ik gedurende den geheelen volgenden dans daar heb gestaan en met haar heb gesprokenwaarover weet ik niet mijn hoofd had zeker geen aandeel in 't gesprek. Toen ik thuis kwam was mij ook nog maar één ding bijgebleven: Ik had Jenny gezien, gesproken 8 M.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 233