i f .30 volgde en blijkbaar haar vader was, bleef de sleep van haar kleed haken ze struikelde enlag bewus teloos op den grond. Ongelukkige „entree de salon" voor een jong meisje, dat nauwelijks hare intrede in de groote wereld had gedaan. Voor Adriaan was dit ongeval eene goede gelegenheid om zijne hulpvaardigheid te toonen. In een oogenblik had hij het meisje opgetild en bijgestaan door haar vader, bracht hij haar naar het rijtuig, dat nog voor het gebouw wachtte. In de danszaal terug gekeerd, vernam hij den naam van haar, aan wie hij zoo bereidwillig zijn bijstand had verleend. Cécile d'Etigny had eerst sinds eenige maanden de kostschool verlaten en bewoog zich sedert in de beau monde van Parijs. Daar was ze met onver deelde ingenomenheid door de jeunesse dorée ont vangen en een algemeene roep ging in de groote wereldstad over hare schoonheid op. En geen wonder: de groote, donkere oogen, waarin een kinderlijkonschuldig gemoed te lezen wasspraken tot eens ieders hart en wekte bij elkeen zoo al niet liefde, dan toch zeker altijd warme toegenegenheid voor haar opde glinsterende zwarte lokken deden het witte albast van voorhoofd en hals te fraaier uitkomen, en die schoone vormen, die slanke ge stalte, hare bevallige manieren en de smaak, waar mede zij zich wist te kleedendat alles maakte haar volkomen waardig als „beauté du saison" op te treden. Niet lang bleef Adriaan op het balzijne gedach ten waren verward en hij moest in de open, vrije 1

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 248