m 13' lucht, om weer tot bezinning te komen. Intusschen vatte hij het plan opden volgenden dag naar Cécile's gezondheid te gaan vernemen. Wat duurde hem de tijd lang, voor hij zich kon laten aanmelden bij den baron d'Etignyden vader van Cécile. Zooals te verwachten waswerd hij door beiden met voorkomendheid ontvangen. Adri- aan had een innemend uiterlijk, goede manieren, eene aangename conversatie en eene wijze van doen en latendie de wereld „gedistingueerd" noemthij had het dan ook daaraan te dankendat de zeer aristocratische baron d'Etigny zich al spoedig op een vriendschappelijke!! voet met hem stelde. Cécile's vroolijk uiterlijk verzekerde den jongeling reedsdat de val weinig te beduiden had gehad; eene ver zwikking had haar een oogenblik hevige pijn ge daan nu echter was zij geheel hersteldzoo zelfs, dat Cécile en haar vader, in overleg met Adriaan, reeds plannen maakten om de volgende week gezamenlijk eene rijtoer te doen naar een waterval in de nabijheid van Béragnès. Het doel was den oorsprong te bezich tigen van het riviertjedat later den waterval vormt. Toen Adriaan de familie d'Etigny verlaten had, gevoelde hij zich innig gelukkig met de schoone Cécile te hebben kennis gemaakt, en het scheen dat hij nu werkelijk zijne amouretten had verwis seld tegen eene wareoprechte liefde voor het aanvallige meisje. De volgende dagen zette hij zijne kennismaking voortdagelijks bezocht hij Cécile en meer en meer voelde hij zich tot haar aangetrokken. M. o

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 249