M 136 zich voor; maar dat nog niet alle kinderliefde uit zijn hart gebannen was, bleek vooral uit de vaak zeer liefderijke wijze, waarop hij zijne moeder be handelde. De baron d'Etigny had Adriaans aanzoek om de hand van Cécile afgeslagen; wel had hij niets aan te merken op zijn gedragwant in dat opzicht had Adriaan zich werkelijk gebeterdmaar de baron werd te zeer beheerscht door zijne denkbeelden over het verschil in standen, dan dat hij tot een dergelijk huwelijk zijne toestemming kon geven. Wel wijfelde hij nog een oogenblik voor hij tot eene on herroepelijke weigering overging maar de indrukken, door hem zoowel van den heer Harting als van diens vrouw ontvangen, gaven den doorslag bij het nemen van een besluit. Arme Cécilebeklagenswaardige Adriaanwaar zijn uw beider schoone droombeelden gebleven? Vernietigd is het geluk, dat ge u voorsteldet, ver vlogen de tijden, waarin ge in stilte en onbespied eene ideale toekomst mocht bespreken, ingestort de luchtkasteelendie de liefde u bouwdemaar die liefde zelf, ze was in weerwil van al het voorge- vallene blijven bestaan en door de hinderpalenhaar in den weg gelegdwas zij tot een onuitbluschbaar vuur aangewakkerdeen vuur dat beider harten kon verteren maar dat ook beiden gelukkig kon maken. Tot alle middelen had Adriaan zijne toevlucht ge nomen, maar de baron d'Etigny bleef koud voor de tranen zijner dochter onverschillig voor het bidden en smeeken van Adriaan. --

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 254