*55 berg D natredendie, evenals alle onderaardsche strekendoor dwergen bewoond wordt. Wat gij hier rondom u ziet, behoort tot het Dacalimnok een inrichting waar wijdwergeneen soort van loutering ondergaandie ons geschikt moet maken voor het leven in de streken der eeuwige geluk zaligheid. Vier lange jaren moeten wij hier in voort- durenden arbeid doorbrengenen voor velen wordt deze tijd nog niet voldoende geacht. Is onze proef tijd voorbijdan worden wij aan een streng onder zoek onderworpen en zoo dit gunstig afloopt, doet men ons het geluk, dat de sterren schenkendeel achtig worden. Alsdan verlaten wij deze inrichting en worden wij naar andere oorden overgeplaatst. Den tijd, die niet voor slapen, eten of drinken noodig is, besteden wij bijna geheel aan den arbeid. Doch daar over mort geen van ons want wij weten dat het noodig is. En bovendien schenken enkele urendie wij tusschen den arbeid vrij hebbenons ruimschoots gelegenheid om ons te ontspannen Zoo brachten wij tot nu toe onze dagen onder het bestuur van een algemeen bemind hoofdin rust en vrede door. In onzen vrijen tijd was het dansen ons grootste amusement. Sedert gisteren echter is ons dat ver boden omdat eenigen onder ons geklaagd hadden dat het dansen bij hen hoofdpijn veroorzaakte. Eerst ^bestond het plan om den klagers gedurende den vrijen tijd den toegang tot deze zaal te ver bieden maar toen het bleek dat hun aantal vrij groot wasvond men het beter aan het geheele dansen een einde te maken. Wie er zich nu nog-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 273