164 notabelen zijn die er met hunne familiën den aan- genamen, vroolijken tevreden toon die er heerscht, aangeven. De 23e Augustus was na lang wachten aange broken; die dag, waarop Anna haar 20e jaar inging, moest recht prettig gevierd worden, en de familie Tullens vond een theekransje daartoe het meest ge schikt. De notabelen van Nieuwdorp hadden allen de boodschap ontvangen „of meneer en mevrouw plezier hebben een kopje thee te komen drinken en verder den avond te passeeren." Alle meneeren en mevrouwen hadden er plezier in en reeds te zeven uren was het gezelschap bijeen. De notaris was maar zoo vrij geweest zijn logé, een oude kennis van de familie Tullens, mee te nemen. Die logé was Herman Traden, die in Delft aan de P. S. studeerde. Anna kende den flinken, geestigen bierman al van ouds en het was voor haar werkelijk eene verrassing onder de verschillende gasten ook een jong mensch van hare jaren te zien. 't Was een gezellig avondje; de thee en de krake- lingetjes, de breikousen en de Goudsche pijpen lieten zich niet lang wachten Het gesprek vlotte al zeer goedallen spraken en antwoordden als het ware te gelijk. Schersende en lachende brachten Herman en Anna den tijd door. Nadat de gastvrouw voor het laatst gevraagd had, of iemand nog een kop thee beliefde en er zich geen liefhebber of liefhebster meer. had aangemeldwerd er gescheldde oude meid kwam de kamer binnen sloffen om de theepot te verwisselen met een ketel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1881 | | pagina 282