XCVII LegercommandantLuit.-Generaal H. G. Boumeester, Adjudant: G. de Wijs, Kapitein bij den Generalen Staf, Bij K. B. van 2 Aug. 1853 is een formatie voor het Indische legei vastgesteld. Deze formatie is echter nimmer geheel tot uitvoering gekomen. Door opeenvolgende v/ijzingingen die niet altijd in regelmatigen vorm werden gearresteerd- is ten opzichte van een aantal details in de legerformatie een toestand van onzekerheid ontstaan, Om voor goed aan dezen toestand een einde te maken bestaat, volgens de memorie van toelichting op de be grooting van Ned. Indie voor 1882, het voornemen, de feitelijke for matie, zooals die voor de begrooting van 1882 is aangenomen, nadat deze tot wet zal zijn verheven, op nieuw te arresteeren. FORMATIE VAN HET NEDERLANDSCH INDISCHE LEGER. Het leger omvat de volgende staven, wapens, dienstvakken, korpsen en instellingen a. De staf van den Gouverneur-Generaal, b. het departement van oorlog, c. de generale staf, d. de gewestelijke staf, e. de plaatselijke staf, de Infanterie, g. de Cavalerie, h. -de Artillerie, 1. de Genie, k. den dienst der militaire administratie, l. den geneeskundigen dienst, m. het korps militaire ambtenaren, n. het korps militaire schrijvers, 0. het korps stafmuzikanten,' p. de militaire school, q. het korps pupillen, r. den dienst der-militaire arrest- en provoosthuizen. De Redactie heeft naar aanleiding hiervan gemeend hare talrijke kameraden bestemd voor het O.-I. leger, een dienst te bewijzen door een meer gedetailleerde opgave van de feitelijke formatie van het O.-I. leger op te nemen. A. De Staf van den Gouverneur-Generaal bestaat uit 1 luitenant-kolonel, 2 kapiteins en 1 luitenant-adjudant. Een dezer officieren kan behooren tot de K. N. Marine.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 103