r CIX een voet buitenshuis te zetten. Wel begon het kort daarna weer te vriezen, zoodat we nog enkele malen op het ijs verschenenmaar spoedig daarop viel de dooi in en meenden we onze schaatsen voor dezen winter te kunnen opbergen. Velen onder ons hielden zich bovendien met andere plannen bezig: De uitvoering, den 3in Januari van het vorige jaar door de Cadetten-Muziek- en Zangvereeni- gingen gegeven, had een aangenamen indruk achtergelaten, zoodat we allen gaarne een herhaling er van wenschten. Door de zorgen van den Beschermheer en de Directeuren van genoemde vereenigingen, door den steun van het Bredasche publiek en niet het minst door de medewerking der werkende leden van Sempre Crescendo" enExcelsior," kon aan dien wensch voldaan worden. Den 28" Jan. had in het koffiehuis »Het Hof van Holland" de groote repe titie, den 29" de uitvoering plaats. Dat onze pogingen met succes bekroond werden, bewijzen de verslagen in de Bredasche couranten en de aanzienlijke som die het concert voor de armen der stad opbracht. Nog was menigeen vol van het concert en van den genoegelijken avond, toen een vreeselijke treurmare ons oor bereikte. Den 6n Februari werd ons medegedeeld, dat de Cadet J. C. Lindgreen, van het wapen der Infanterie O.-I. ie studiejaar, te Doesborgh was overleden. Een slepende ziekte had hem langen tijd aan het ziekbed ge kluisterd, zóó lang, dat vele der jonge Cadetten hem niet dan bij name kenden. Maar toch gevoelden allen wat het zegt, als Cadet een kameraad, een lid van het korps te zien heengaan. En zij, die hem gekend hadden, en vooral zij, die in 1878 met hem Cadet waren geworden, beseften hoeveel we in Lindgreen, in den altijd vroolijken, opge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 115