r CXI eenig genoegen van de overstrooming, want de invallende vorst stelde hen, die hun schaatsen nog niet geborgen hadden, in staat ze op de batterij te gebruiken. Zoo naderden wij 'sKonings verjaardag. In tegenstelling met de vorige jaren was het weder gunstig en had geen treurige gebeurtenis het geheele land in rouw gedompeld. Voor het eerst sedert vele jaren zag dus Breda op den 1911 Februari zijn garnizoen op de Groote Markt vereenigd, en natuurlijk nam het Cadettenkorps aan de parade deel. Den middag brachten de meesten onzer op de Sociëteit door, die, met groen, linten en vlaggen versierd, een recht feestelijk aanzien had. Te midden van de feest vierende menigte deed zich nu en dan de Cadetten-Mu- ziekvereeniging hooren. Ook vereerden de Gouverneur, de Eerste-Officier en verscheiden officieren en burger- leeraren der Academie onze Sociëteit met een bezoek. In de vroolijkste stemming togen we om vier uur huis waarts, waarna we ons vereenigden aan een feestmaal, zooals er op de Academie slechts één in het geheele jaar voorkomt, 's Avonds maakten wij van de vergunning tot uitgaan gebruik, om het feest voort te zetten, terwijl de illuminatie op de Sociëteit en de uitvoering van de muziek van het 6e Regiment Infanterie op de Groote Markt er niet weinig toe bijdroegen, om de feestelijke stemming te verhoogen. Het was, alsof we van het eene feest in het andere moesten komenNog slechts weinige dagen was 's Konings verjaardag voorbij, toen de Cadetten van het 4e en het 3e stu diejaar vergunning kregen, om den 28n Februari tot n uur aan het Carnaval deel te nemen. Dat zij zich amuseer den, valt niet te betwijfelen hoe zij zich amuseerden niet te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 117