f- CXIV boekenmaar toch geen onaangename tijd. Immers, de eigen-oefening is een voorlooper van het examen, en daarop volgt de belooning voor een jaar van ingespannen studie: het Groot Verlot; of voor de Cadetten van het 4e studiejaar het oogenblik, waarop zij de officiers-uniform mogen aantrekken. Den 2 511 Mei begonnen de examens voor de twee hoogste studiejaren. Wij gaan die dagen met stilzwijgen voorbij: wie zulk een tijd bij ondervinding kent, heeft geen be schrijving er van noodig; en een oningewijde zou er zelfs door de meest bedreven pen slechts een zeer onvolledige voorstelling van krijgen. Of er iets bijzonders voorviel in dien tijd Och, ge achte lezeres, waarde lezer, er valt in den examentijd zoo weinig merkwaardigs voor; en bovendien, wie zou tijd hebben om het op te merken? Alleen zij hier ge meld dat we den 2411 Mei defileerden voor de Commissie van Inspectie en dat ons den 8n Juni werd voorgelezen, dat de lessen der Cadetten van het 2e en het ie studie jaar zouden eindigen den 1511 Juni en de examens be ginnen den 24n van die maand. Zoo zou dus ook voor hen weldra de tijd van spanning aanbreken. Gelukkig dan de beide oudste jaren Voor dezen verscheen weldra de dag der verlossing. Reeds den n11 Juni was het officiersexamen geëindigd en bracht de commissie 's avonds een bezoek aan onze amusementzaal, waar de Cadetten-Muziek- en Zangvereeni- gingen een uitvoering gaven. Na afloop daarvan nam de generaal-majoor Netscher het woord en bedankte de direc teuren en de werkende leden voor den genoegelijken avond. In welsprekende woorden bracht. Z. H. E. G.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 120