f- cxv dank aan den Beschermheer der beide vereenigingen, aan wiens onvermoeid streven het voor een groot deel te danken was, dat de vereenigingen, die elk jaar i!i hunner leden zagen vertrekken, zooveel succes van hun werk hadden. Z. H. E. G. eindigde met een »Leve de Koning gevolgd door een driewerf herhaald hoera!', waarmee alle aanwezigen instemden. Daarna viel, op verzoek van den generaal, de muziek in met een Wilhelmus." Terwijl de tonen van het bekende »Turf in je ransel" in de amu sementzaal weerklonken, voornamelijk ter eere van den aanwezigen commandant van de Grenadiers en Jagers verliet de Commissie de Academie. Langzamerhand naderde de dag, waarop de twee oudste studiejaren het kamp te Teteringen zouden betrekken. De Cadetten van het 2e studiejaar, die gedurende dien tijd de functies van kader zouden vervullen, werden den 1311 Juni aangewezen. Was deze dag daarom een dag van vreugde voor hen, om een andere reden was hij het voor het geheele korps en in het bijzonder voor de Ca detten van het 4e studiejaar. Want op dien datum werd de uitslag van het officiersexamen bekend, en voor de tweede maal sinds de Koninklijke Militaire Academie bestaat, wer den allen tot 211 luitenant aangesteld. Den volgenden dag was ook voor het 3® studiejaar de proeftijd geëindigd, en na een korte toespraak van onzen Gouverneur trokken de beide oudste jaren op den morgen van den 15" Juni naar de Teteringsche heide. Tal van officieren deden hen uitgeleidedeze namen voor het meerendeel den terug tocht aan bij »Bink," nadat de vertrekkenden hen daar gepasseerd waren. Nog een eind weegs, en een luid hoera kondigde aan dat de laatste kromming van den weg be-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 121