CXVIX Ook de Cadetten, die het kamp te Oldebroek betrok ken hadden, sleten daar menig aangenaam oogenblik, hoewel misschien het vuren op houten schijven en de ver moeiende marschen in de brandende zon eentonige en minder prettige werkzaamheden genoemd kunnen worden. Al levert de kamptijd in het Cadettenleven een ge- wenschte afwisseling, toch zal het niemand verwonderen, dat ieder dien tijd gaarne ruilt tegen het Groot Verlof. Met vreugde werd daarom de 14® Juli begroet, de dag, waarop de laatste Cadetten de Teteringsche heide ver lieten, waarna ze nog dienzelfden dag met verlof ver dokken. Hun collega's te Oldebroek gingen tegelijkertijd huiswaarts, terwijl de 15e Juli den kameraden uit het 2e en het ie studiejaar verlossing van het examen bracht. En thans, lezer, moeten wij een grooten sprong doen. Och, mochten dergelijke sprongen menigvuldiger in ons jaarverslag voorkomen. Want al gebeurde er gedurende de 7 volgende weken met veel bijzonders op de Academie, voor de Cadetten was die tijd voorzeker niet eentonig. Maar een uitweiding over de heerlijkheden van het Groot V erlof zou 111 een droge opsomming van de feiten die op de Academie betrekking hebben, niet op haar plaats zijn. Vele Cadetten hebben misschien in die dagen van genot de Academie bijna geheel vergeten. Velen, ja, maar toch niet allen. Zij, die tot het 2e en het iejaar behoorden, werden er maar al te zeer aan herinnerd, dat er nog een Koninklijke Militaire Academie bestond, en dat zij daar vóór het verlof een proeve van hun kennis hadden moeten afleggen. De uitslag van het examen werd in het verlof bekend en al kregen ook 61 een alleszins verblijdend bericht' u

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 125