23 van eene moeder, die haar dat gemis in menig opzicht zou hebben kunnen vergoeden. Zoo stond ze reeds op jeugdigen leeftijd alleen op de wereld, zonder vrienden, om haar met raad en daad bij te staanzelfs zonder het noodige, om in haar levens onderhoud te voorzien. Maar Marie wilde op eerlijke wijze haar brood verdienen-, ze wilde werken en ze vond dan ook vrij spoedig eene plaats bij eene modiste. Niet lang was ze in die betrekking, toen ze in kennis kwam met den jongen schilder, Henri Spolato, die haar voorstelde als model voor een studiekop in de verschillende „ateliers" op te treden. Lang bedacht ze zich voor ze zijn verzoek inwilligde, maar uit een geldelijk oogpunt was dit aanbod zoozeer in haar voordeel, dat ze moeielijk kon nalaten er aan gehoor te geven. Zoo kwam ze spoedig in nadere kennis met Henri Spolato. Reeds bij de eerste kennismaking had Marie op den jeugdigen schilder een diepen indruk gemaakt. En geen wonder; zij was werkelijk een mooi meisje. Er lag iets vriendelijks in hare donkere oogen, waarin men te gelijk zooveel ernst kon lezenhare lange zwarte lokken golfden over een scfToon gewelfd voorhoofd, en als ze lachte, stak eene rij parelwitte tanden schitterend af tegen het heldere rood van een paar fijne lippen. Ze had de donkere tint, het echt Italiaansche type eigen, en een slank, goedgevormd figuur. Aan die uiterlijke schoonheden paarde ze een zacht karakter, een gevoelig hart en een deugdzamen geest. Henri was jong en hartstochtelijk, en toen hij Marie nader had leeren kennen, veranderde het medelijden, dat hij voor haar van-af den beginne gevoeld had, alras in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 153