f- 36 veel nauwgezetheid vervuldbij den dood van zijn patroon werd hij tot notaris benoemden door hulp en voorspraak van eenige vrienden in de praktijk van den overledene bevestigd. Sedert dien tijd had eene groote verandering in den per soon van den heer Stoffel plaats gevonden. Terwijl hij vroeger de nederigheid zelve was, zag men hem nu in alle deftigheid des middags zijne wandeling maken, waarin hij thans niet zoo als vroeger door drukke kantoorwerkzaamheden verhinderd werd. Bovendien was zijn dagelijksche gang des namiddags ten drie ure naar de sociëteit, waarvan hij sedert zijne benoeming tot notaris lid was geworden. In één woord, men kon het den man aanzien, dat hij zich in zijne tegenwoordige positie over gelukkig gevoelde. Zoo zagen we hem dan ook op den bewusten zondag morgen in zijn geliefkoosd Handelsblad verdiept, welke courant hijte rekenen naar den langen tijd, dien hij daarop besteedde, zeker van letter tot letter uitlas. Eene adver tentie op de derde bladzijde scheen zijne opmerkzaamheid buitengewoon gaande te maken, want in plaats van deze opeensomming van aanbiedingen, aanvragen enz. op de vierde te vervolgenstond hij plotseling op, eene beweging waardoor zijn lange Goudsche pijp in groot levensgevaar geraakte en begon langzaam zijne kamer op en neêr te loopen, bij iederen stap eene vervaarlijke rookwolk uit blazende, iets dat hij altijd deedwanneer hij over een of andere zaak diep nadacht. Welke advertentie kon den anders zoo kalmen heer Stoffel zooveel stof tot nadenken geven, en hem bewe gen zijne gemakkelijke zitplaats te verlaten? Gij denkt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 166