37 misschien, lezer, dat de aankondiging van een grooten verkoop van een zijner collega's hem ontstemde, omdat hij zelf op de voordeelen van zulk een buitenkansje ge rekend had; maar de vroolijke uitdrukking, welke zich meer en meer op het gelaat van onzen held vertoonde, zou u weldra van meening doen veranderenneenniets meer of minder dan eene Huwelijksaanvraag had zulk een die pen indruk op den heer Stoffel teweeggebracht. Het komt u misschien vreemd voor, dat een man, die de vijftig bijna achter den rug heeft, op het lezen eener huwelijksaanvraag en extase" kan geraken; maar ge moet weten, lezer, dat onze heer Stoffel nog altijd een waar dig lid was van het gilde der oude vrijers, en dat kan, zijn karakter en zijne levensomstandigheden in aanmerking genomen, volstrekt geene verwondering baren. Als eenig kind zijner ouders kon hij niet door bemidde ling van zusters met meisjes van zijn leeftijd in kennis komenin de weinige jaren, die hij als student doorbracht, scheidde hij zich van de wereld en zijne mede studenten af. Zoo ontbrak hem de gelegenheid, om met het schoone geslacht in aanraking te komen, en waar die gelegenheid zich soms voordeed, miste hij den moed daarvan te profiteeren. Gedurende de twintig jaren, die hij als candidaat-no- taris sleet, hadden verschillende zijner kennissen herhaal delijk beproefd, hem over te halen zijn ongehuwden staat vaarwel te zeggen; doch al die pogingen stuitten af op 's mans oprechte verklaringdat hij een te sober salaris had, 0111 op eene fatsoenlijke wijze een huishouden te kunnen bekostigen. Het toenemen in jaren had ook niet medegewerkt om hem van meening te doen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 167