f- Nu deed zich de vraag voor, welke vrouw uitverkoren zou worden, om haar verder leven aan zijne zijde te slijten. De meesten zouden beginnen, indien de lust tot trouwen in hen opkwamdit bezwaar het allereerst uit den weg te ruimen, doch voor onzen vriend was dit slechts een bij zaak althans naar hij meende. Hij begon met meer dan gewone zorg zijn toilette maken, waar hij zich vroeger zelden veel om bekommerd had, terwijl hij voortdurend tot zich zelf redeneerde en zich diets maakte, dat hij toch altijd een bewonderaar van het schoone geslacht was geweest, en geen enkele vrouw haar hand zou weigeren aan een man als hijdie juist den meest geschikten leeftijd had om te trouwen, en die, met veel levenservaring toegerusteen goeden steun aan eene levens gezellin op het glibberig levenspad zou zijn. Des middags bezocht hij verschillende kennissen, die sedert langen tijd in het huwelijksbootje rondvoeren en waar hij meende het gemakkelijkst met jonge dames in aanraking te kunnen komen. Spoedig baarde deze kennismaking hem bittere teleur stelling, want de heer Stoffel, die de kunst van hoffelijk en beleefd te zijn tegenover vrouwen maar slecht verstond, gedroeg zich zoo bespottelijk, wanneer hij die in praktijk wilde brengen, dat hij slechts een glimlach bespeurde op het gelaat dergene, op wie, naar hij dacht, zijne persoonlijkheid een diepen indruk moest gemaakt hebben. Weldra kwam hij tot de overtuiging, dat een vrouwe lijk wezen, als waarvan hij droomde, uit het stadje X. nimmer te bewegen zou zijn lief en leed met hem te deelen. En toch was het den heer Stoffel onbegrijpe-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 170