4i lijk, wanneer hij een blik in den spiegel wierp, waarom hij niet bij iederen oogopslag onder de dames eenige veroveringen maakte. Tot dusver, lezer, kent gij slechts eenigszins het karakter van onzen heldnu deze echter den verliefde gaat spelen zult gij zeker ook wel met den persoon van den heer Stoffel willen kennis maken. Stel u dan voor een man van korte en daarbij corpulente gestalte, op wiens gelaat domheid doch ook goedhartigheid te lezen staat. Een groote mond, groene oogen, lange ooren en geel blond haar behooren mede tot zijne bekoorlijkheden. Denk u daarbij een paar lompe voeten en twee kolossale handen; die persoon gekleed in een nauw sluitend jasje en dito pantalon met korte pijpen, en gij zult terstond bespeuren dat den heer Stoffel die zichsedert hij over een huwelijk denkt, herhaalde malen voor den spiegel een zeer welgemaakt man noemt, eene zekere mate van ij delheid is eigen geworden. Na geruimen tijd zijn brein geplaagd te hebben, hoe hij op de beste wijze in kennis zou komen met eene vreemde schoone, werd hij door het geluk begunstigd en zagen wij hem hierboven door het Handelsblad een middel aan de hand gedaan, om zijne huwelijksaanvraag onder de oogen van talrijke trouwlustige dames te brengen. Na zijne Goudsche pijp onder de wandeling door zijne kamer uitgerookt te hebben, zette de heer Stoffel zich aan zijne schrijftafel en begon, al zijn verstand bijeenra pende, eene advertentie voorliet Handelsblad op te stellen, overeenkomende met degene, die in zoo hooge mate zijne belangstelling had gaande gemaakt. Het spreekt van zelf,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 171