42 dat hij zich zelf afspiegelde als een man in de kracht des levens, met eene goede betrekking, en in het bezit van een goed fortuin, en dat hij duidelijk deed uitkomen, dat sollicitanten zonder een kapitaal, geëvenredigd aan het zijne, niet in aanmerking zouden komen. Aan het slot zijner advertentie beloofde hij »de heiligste discretie," en verzocht de dames, »die op zijne aanvraag reflecteeren zouden, onbeschroomd hunne brieven te adresseeren on der de letters J. S. aan het postkantoor te X." Denzelfden dag werd het gewichtige stuk verzondenen den volgenden morgen smaakte Stoffel het niet te beschrijven genoegen, zijne woorden in een vierkant lijstje te zien prijken. Al leen speet het hem, het woordje „franco" in de laatste zin snede van zijn epistel vergeten te hébben. Een opmerkzaam bewoner van het stadje X. in de nabijheid van het postkantoor had nu onzen verliefden held zeker driemaal per dag daar kunnen zien binnengaan, om te onderzoeken of er ook brieven gekomen waren onder de letters J. S. doch de eerste dagen moest hij telken male onvoldaan vertrekken. Op het einde van den derden dag, toen hij juist voor de negende maal het kantoor was binnengestapt, werd hem een rosékleurig briefje ter hand gesteld. Met een gelaat, stralende van genoegen, snelde Stoffel naar huis, en gunde zich maar half den tijd om zich van hoed en stok te ontdoen en zijn fauteuil op te zoeken, alvorens hij zich op de hoogte ging stellen van hetgeen het geheimzinnige briefje zou bevatten. Driftig opende hij het en las het volgende: Vertrouwen stellende in de geheimhouding, welke Mijnheer

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 172