44 Dat hij Vrijdagmorgen reeds vroeg in de diligence zat, welke hem naar de stad N. zou brengen, psreekt vanzelf. Om zijn welgemaakt figuur beter te doen uitkomen, had Stoffel voor deze extra gelegenheid zijne beste'plunje aangetrokken. Zijne kleeding bestond uit eene loodkleurige broek met zwarte ruiten, zwart stoffen schoenen met hooge hakken, een fluweelen vest, met roode bloempjes versierd, welk laatste kleedingstuk hier en daar echter reeds sporen droeg, van meermalen gedragen te zijn; een zwarte rok, een paar hooge vadermoorders en witte das, een hoed welke naar boven wijd uitliep en een paar mo des ten achteren was, witte handschoenen en een reus achtige wandelstok voltooiden zijn toilet. Sommige bewoners van het stadje X. die zijne mede reizigers warenkonden zich maar volstrekt niet begrijpen, wat den heer Stoffel, zoo potsierlijk uitgedoscht, bewoog, zijne woonplaats te verlaten. Zij verdiepten zich in allerlei gissingen, en toen zij hunne nieuwsgierigheid niet langer konden bedwingen, en zij het waagden inlichtingen te vragen, moesten zij zich tevreden stellen met het antwoord van onzen held: »dat hij voor zaken uit was." In de woonplaats zijner Dulcinea aangekomen, deed Stoffel zich naar een der eerste hotels brengen; want, hoewel hij niet dan met angst aan de onkosten van het uitstapje dacht, meende hij toch zich het voorkomen van een grand seigneur" te moeten geven. Weldra zag hij zich in het bezit van eene mooie kamerwaar hij zich een weinig herstelde van de schokkende bewegingwaarin zijn lichaam gedurende het verblijf in de diligence had verkeerd, en waar hij opnieuw met groote zorg zijn toilet monsterde. Een uur voor den vastgestelden tijd van het rendez-vous,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 174