-V stappen als Stoffel, want op hetzelfde oogenblik dat deze zich omkeerde zag hij, dat ook zij rechtsomkeert maakte, waarna zij elkaar weder uit de verte konden be schouwen, en langzaam naar elkander toe stevenden. Op het kruispunt gekomen, waagde onze vriend het, de dame aandachtig aan te zien, die van haar kant hare oogen onafgewend op den persoon van Stoffel gevestigd hield, waardoor onwillekeurig een hoog rood 's mans ge laat kleurde, en hij weder geheel van zijn stuk geraakte. Op schoonheid kon deze dame, volgens het oordeel van den heer Stoffel, allerminst bogenOp de netheid harer kleeding viel niets aan te merken; zij stemde ook in alles overeen met de in den brief opgegevene. Vooral die chapeau coquet vond onze held allermerkwaardigst, daar deze met zooveel bloemen en vogeltjes versierd was, dat ze gerust voor een plantentuin en menagerie in 't klein kon doorgaan. Eerst bij de vierde ontmoeting bleef Stoffel op eens stilstaan en scheen hij eenige woorden tot de dame te willen richten. Deze scheen zulks te begrijpen, want zij draaide bij, en vroeg op hoogst onschuldigen toon: Zoekt U hier iemand, Mijnheer?» Jawel Juffrouw," antwoordde Stoffel. Zoekt u dan soms de dame, die u een antwoord op uwe advertentie gezonden heeft?» »Om u te dienen," zeide Stoffel, die zijn moed voelde terugkeeren. Welnu, Mijnheer! die dame ben ik.» »Zoo Juffrouw, dat doet me plezier.» De dame scheen te begrijpen, dat op deze wijze het gesprek niet vlotten zou, en daar zich eenige wandelaars

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 176