f- -V vorigen avond slechts een beperkt aantal van buiten ge leerd. Hij beloofde den volgenden morgen met haar vader te zullen komen spreken, om diens toestemming voor een huwelijk te vragen. Nadat hij zijne Dulcinea het huis haars vaders had zien binnengaan, begaf hij zich naar de overzijde der straat, om de woning eens goed op te nemen. Dit onderzoek scheen hem te bevredigen, want terwijl hij den weg naar zijn hotel insloeg mompelde hij «Stoffel, kerel, dat heb je er goed afgebracht; wat eene fraaie gestalte, en een paar mooie gezegden toch al niet uitwerken.» Vergenoegd stapte de heer Stoffel zijn hotel binnen, en in het vooruitzicht van het niet onaardig kapitaal dat hij zoo goed als zeker het zijne kon noemen, bestelde hij een flesch wijn bij zijn souper, terwijl hij onder het genot van het edel druivennat nog eens de avonturen van dezen dag overdacht. Daarna begaf hij zich te ruste, en droomde dien nacht van zijne Amalia met haar5000 rente. Den volgenden dag ongeveer ten een ureverliet de heer Stoffel zijn logement en stapte met eene vlugheid, die men van hem niet verwacht zou hebbennaar de woning waar hij den vorigen avond zijne geliefde had zien binnen gaan. Zijn opmerkingsvermorgen had hem toen zeer weinig diensten bewezen; anders toch zou hij bespeurd hebben, dat genoemde woning tusschen twee andere stond, die onder denzelfden gevel gebouwd waren. Deze bijzonder heid was onzen held in zijne opgewondenheid ontgaan, zoodat hijin den waan verkeerende voor het huis van den heer Goudkalf te staanweldra bij diens buurman aan-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 180