5i scheldeeen gefortuneerd weduwnaar, die eene eenige beeld- schoone achttienjarige dochter bezat. Een knecht in livrei opende onzen notaris de deur. Op het zien van het inwendige der prachtige woning bleef deze eenige oogenblikken in groote verbazing op de stoep staan, en eerst op de vraag van den knecht, wat er van zijn dienst was, vroeg hij of Mijnheer thuis was." Na een bevestigend antwoord ontvangen te hebben, gaf hij een kaartje, en vroeg den heer des huizes te mogen spreken. Eenige oogenblikken later was onze vriend in een prachtig gemeubileerd spreekvertrek gezeten en wachtte daar de zaken af, die komen zouden. Ondertusschen beschouwde hij de kamer van alle kanten, en bedenkende, dat hij misschien binnen zeer korten tijd op even weelderige wijze zou gehuisvest zijn, wreef hij zich vergenoegd de handen. Te midden van zijne overpeinzingen werd hij gestoord door het geluid van voetstappen in de gang. Stoffel streek zijn haar nog eens platzette zijn vader moorders in de juiste positie, en toen hij hiermede gereed was werd de deur van het vertrek geopend, en stapte de heer des huizes binnen. Deze wendde zich tot onzen notarisdie op het eerste gezicht van den binnenkomende begonnen was zijn boven lijf in heen en weergaande beweging te brengenen vroeg hem waaraan hij de eer van diens bezoek te danken had. Stoffel meende genoeg gebogen te hebben en ging op eene vriendelijke uitnoodiging weder zitten. Mijnheer," zoo begon hij, »na veel overdenkingen ben ik er toe overgegaan een stap te doen, die van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 181