f- 55 angstig af, wat Amalia denken zouals hij zich niet bij haar vader vertoonde. Hij keek op zijn horlogehet was twee uur. Met grooten ijver begon hij nu zijne schoenen en pan talon van slijk en vuil te reinigen, en na een kwartier van ingespannen arbeidoordeelde hij de gevolgen zijner buiteling voldoende verdwenen?» Toen hij op het punt waszijne kamer te verlaten, kwamen de laatste woorden van den heer Zonnebloem hem in de gedachte, waarop hij niet zoozeer om een plotseling op komend wantrouwen te doen verdwijnen, dan wel om zijne nieuwsgierigheid te bevredigen, met den hotelhou der een gesprek aanknoopte, en hem naar de familie Goudkalf vroeg. »Ja mijnheer, wat zal ik u daarvan zeggen?» De heer Goudkalf is een respectabel fabrikant 5 dat zal niemand tegenspreken; maar het ongeluk treft een ieder. Zoo heb ik dezer dagen al iets hooren fluisteren van een failliet, waarin die heer is betrokken, hetgeen waar schijnlijk de redenis dat verscheidene wissels op hem, zooals ik van eenige handelsreizigers vernamniet zijn geaccepteerd. De heer Goudkalf, durf ik u onder geheimhouding mededeelenzal weldra totaal geruïneerd zijn. Dan heeft hij nog eene dochter van om en bij de 40 jaren, waar van hij niet veel genoegen beleeft, want hoewel die dame reeds op gevorderden leeftijd geraakt, is het van alge- meene bekendheid, dat zij nog altijd hoopt, door zich voor te doen als eene rijke erfdochter, eenmaal een man in hare netten te vangen.» Het was of Stoffel op eens door den grond zonk. Verdwenen waren zijne illusiën en, wat hem het meeste trof, zijn uitzicht op de ƒ5000 rente.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 185